Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Kollégiumi étkezés
......................................
 
Jubileumi kiadvány

 

Szeretettel ajánljuk figyelmébe jubileumi kiadványunkat!
Részletek>>

KEOP pályázat - Apor Alapítvány
Adónk 1%-a

 

Kedves Szülők!
 
Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az
 
Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítványt
9021 Győr, Káptaladomb 5/B
adószám: 19111421-1-08
bankszámlaszám: 11737007-20529396
 
A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:
A kedvezményezett technikai száma, neve:
 
0011 Magyar Katolikus Egyház
 
Továbbra is lehetőségük van az 1% felajánlásával az iskolát támogatni az alábbi módon is:
 
Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány
Adószám: 19112958-1-08
Számlaszám:
10200249-33072856-00000000
 
Hálás szívvel köszönjük az iskola számlájára küldött támogatásukat is.
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
adószám: 18525845-2-08
bankszámlaszám: 10700031-70870941-51100005
Aktualitások
2026.05.12.
Kollégiumi felvételi tájékoztató
  Kollégiumi felvételi tájékoztató a 2025/2026-ös tanévre         Kedves Jelentkező!    Te és családod, nagy döntés előtt álltok, hiszen 14 évesen arra készü...
2026.04.23.
Kollégiumi búcsúztató
           Kollégiumunk előtt utoljára sorakoztak fel a 12. évfolyam búcsúzó diákjai, hogy útra indulásuk előtt átvegyék virágjaikat a 11. évfolyamosoktól. A ballagó...
2026.03.17.
Felvételi jelentkezés
 

Aktualitások

2026.05.12. - Kollégiumi felvételi tájékoztató

 
Kollégiumi felvételi tájékoztató a 2025/2026-ös tanévre
 
 
 
 
Kedves Jelentkező! 
 
Te és családod, nagy döntés előtt álltok, hiszen 14 évesen arra készülsz, hogy elhagyva eddigi otthonod, önállóan tedd meg első lépéseidet a felnőtté válás felé. Ebben szeretnénk neked segíteni és egy olyan kollégiumi helyet biztosítani számodra, ahol biztonságban, nyugalomban, kigyensúlyozott,vidám közösségben élheted meg ezeket az éveket.
 
Felvételi eljárás
 
A jelentkezési és felvételi adatlapokat:
2026. június 12-ig kérjük!
 
Kérelmükhöz szíveskedjenek csatolni a középiskolai felvételi határozat másolatát és az e-mail címüket!
 
E-mail: e.kollapor@gmail.com
Tárgy: Kollégiumi felvételi – 2026/27
 
Levélcím: 
 
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, AMI, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Kérjük ráírni: „Kollégiumi felvételi - 2026/27"
 
A beérkező jelentkezéseket regisztráljuk. 
 
Szükséges dokumentumok:
 
A honlap menüsorának Letölthető nyomtatványok c. mappájában megtalálhatóak.
 
Általános információk:
 
Fontos tudni, hogy a kollégiumot a Magyarországi Katolikus Egyház tartja fenn.Mit is jelent az egyházi fenntartás a hétköznapokban? Elősorban azt, hogy egy nyugodt, gyermekcentrikus, vallásos alapon nyugvó közösségbe kerülsz, ahol vigyáznak rád és figyelemmel kísérik tanulmányaidat.Tudjuk, hogy a kamaszkor nem könnyű, ezért igyekszünk közösséget teremteni a kolisok számára.Kollégiumunk lelkészére és a csoportvezető tanárokra a tanulmányi munkán és a szabadidőn kívül az élet számos területén számíthatsz.
 
A kollégiumban folyó tanulmányi munka
 
Délutánonként a kötelező szilenciumon (16:00-19:00) túl, szakkörök, szabadidős tevékenységek várnak.Kiemelt feladatunk a tanulás segítése. Pedagógusaink a közismereti tantárgyak nagy részében segítséget tudnak nyújtani akár a felzárkóztatás, akár a tehetségfejlesztés terén. Jelenleg rendelkezünk matematika, fizika, magyar nyelv és irodalom, történelem, földrajz, angol, szakos kollégákkal,illetve idősebb, tehetséges diákjaink szívesen segítenek társaiknak.
 
Csoportvezető tanáraink folyamatosan tartják a kapcsolatot tanulóink iskolai osztályfőnökeivel, így tanulmányi problémák esetén időben el tudjuk kezdeni a felzárkóztatást.
 
Lelki élet
 
Iskolánk lelkésze Ézsöl Krisztián  atya személyes jelenléte a kollégiumban lehetővé teszi diákjaink számára, hogy a tanulmányi munka mellett a lelki életre is kellő hangsúlyt fektethessünk.A reggeli szentmiséken valamint csoportos illetve személyes beszélgetések alkalmával mindig meghallgatásra, támogatásra találnak kollégistánik.
 
Szívesen vesszük, ha a jelentkező diákok hoznak magukkal lelkipásztori ajánlást lakóhelyük plébánosától!
 
Lakhatási körülmények
 
Az épület 3 szintes. A szobák négyágyasak, külön fürdőszoba és toalett található valamennyiben.A gyerekeket igyekszünk évfolyamukat és iskoláikat figyelembe véve elszállásolni.A lányok és a fiúk külön szinteken laknak.A kollégiumban elérhető a tanuláshoz szükséges internet hozzáférés diákjaink részére.Minden emeleten található két tanulószoba, teakonyha, a földszinten díszterem a rendezvényeink számára és egy kápolna biztosítja a vallásos elvonulás lehetőségét.
 
Szabadidős tevékenység a kollégiumban
 
Rendszeres sportolási lehetőséget biztosítunk minden este az iskola sportcsarnokában illetve délutánonkén szintén az iskola konditermében.Intézményünk kiterjedt, a tanév egészét átfogó hagyományrendszerrel rendelkezik, amely erősíti a kollégiumi közösség együvé tartozását.Ennek részei a kollégiumi Gólyatábor, a Gólyaavató, a Karácsonyi Est, Sportestek és még jó néhány program.
 
Étkezés
 
Az étkezések az intézmény éttermében történnek, melyet saját konyhánk biztosít napi háromszori alkalommal.
Az ételallergiával élők számára lehetőség van egy diétás menüket előállító győri közétkeztetési cégtől rendelni.
A befizetések utalással történnek, az étkezések megrendelése és lemondása pedig online felületen keresztül lehetséges.
 
A kollégiumi lakhatás ingyenes, a kollégiumban csak étkezési térítési díjat kell fizetni.
 
50 %-os étkezési térítési díj kedvezmény jár a szülőnek abban az esetben, ha:
a) a gyermeke rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,
b) a háztartásban 3 vagy több gyermek él,
c) tartósan beteg vagy fogyatékos a gyermek.
 
Az fentieket igazoló dokumentumokat a beköltözéskor szükséges bemutatni.
 
Mit várunk tőled?
 
Csak azt, hogy törekedj a békés együttélésre, hiszen ide mindennap hazatértek és akárcsak neked, mindenki másnak is joga van nyugodtan tölteni a napját, pihenni, tanulni, a szabadidőt hasznosan, szervezetten eltölteni. Vegyél részt a kollégiuimi foglalkozásokon, légy nyitott a keresztény értékek mentén szerveződő életre.Légy őszinte, ha kell kérj segítséget és fordulj te is szeretettel társaid felé.Cserébe egy összetartó, vidám, értékes közösség tagjává válhatsz.
 
A kollégiumunkban zajló mindennapi életből ízelítőt kaphat a kedves érdeklődő tanuló és szülő, ha megtekinti a honlapunk főoldalán elhelyezett híreket, a feltöltött fényképeket illetve facebook oldalunkat.
 
 
Szeretettel várunk az Apor Kollégiumba!
 
 

2026.04.23. - Kollégiumi búcsúztató

      
 
 
Kollégiumunk előtt utoljára sorakoztak fel a 12. évfolyam búcsúzó diákjai, hogy útra indulásuk előtt átvegyék virágjaikat a 11. évfolyamosoktól. A ballagók énekével teltek meg a kollégium folyosói, belső udvara és a fiatalabbak vigyázó sorfalai között érkeztek meg a díszterembe, 4-6 éves közösségi életük hagyományos helyszínére. Végzőseink jelképesen is átadták az őket követő nemzedékeknek az iskolai-kollégium zászlaját és felkötötték emlékeztetőül búcsúszalagjukat.
      Ezután következtek sorban a búcsúszavak, az emlékképek. Salamon Fanni előadásában hallhattuk
Nemes Nagy Ágnes: Tanulni kell című versét. Halmos péter a kollégium szakmai vezetője búcsúztatta elsőként a diákokat.
A 11. évfolyam részéről Horváth Luca búcsúzott, sok kedves emléket, örömteli és küzdelmes pillanatot felelevenítve.
Ézsöl Krisztián atya iskolánk és kollégiumunk lelkésze a Szeretet Lelkének munkálkodását kérte életükre, diákjaink részéről pedig mindig nyitott szívet, imádságos lelket elkövetkező éveikben.
   A 12. évfolyam búcsúszavait, emlékeit kedvességgel és humorral áthatva Bognár Lilla és Fodor Márton adták elő. Következtek a ballagóink képes üzenetei, értékes gondolatai majd az adott nevelési-közösségi téren arra különösen méltók vehették át elismerésüket, jutalmaikat, tanúságot téve az elmúlt években végzett sokoldalú tevékenységeikről, szorgalmukról, jó példájukról.
Proity Lilla intézményünk történetében immár negyedikként vehette át az Apor Vilmos Katolikus Kollégium Emlékplakettjét melyet a közösség életében nyújtott kiemelkedő tevékenység elismeréséül hoztunk létre.
A ballagást a kollégiumi éveket felidéző vidám képösszeállítás majd a Himnusz zárta. Ezután következett az ünnepi vacsora.
 
A Győri Püspökségnek, az Apor Iskola vezetésének, valamennyi pedagógus és technikai munkatársunknak hálásak vagyunk a közösen megvalósított eredményes és szép évekért. Őszinte szeretettel köszönjük meg a családoknak, akik nagy bizalommal bízták ránk gyermekeiket, hogy mindvégig együttműködésre készek voltak abban, hogy szellemiekben és lelkiekben egyaránt felnőtté válhassanak fiataljaink. Tehetségüket megőrizzék és gazdagítsák, számtalan közösségi élménnyel legyenek boldogabbak.
 
A búcsúztatótóról készült képek galériánkban megtekinthetőek.

2026.03.17. - Felvételi jelentkezés

 

2026.03.09. - Keresztút

 
 
 Kollégiumi csoportjaink keresztúti ájtatosságon vettek részt Ézsöl Krisztián atya vezetésével.

"A keresztút bevezet minket a hallgatás imádságos állapotába. Hallgassuk hát Jézust, miként beszél nekünk a saját keresztútjáról. Legjobb úgy imádkozni, hogy olvasva hallgatunk, és megengedjük, hogy megérintsen bennünket a szó – amelyet olvasunk -, átitasson bennünket, mint az eső a kiszáradt földet, hogy új élet születhessen bennünk. Ekkor majd a csendben megéljük: Jézus keresztútja a mi helyzetünk, amely őbenne átváltozik."
A képek a galériánkban megtekinthetőek.

2026.02.04. - Egyetemistáink látogatása

2026. február 4-én 18:00 órai kezdettel tartottuk meg az immár hagyományos kollégiumi találkozót az előző években végzett kollégistáinknak.
Idén rekord számban, 17 fővel érkeztek hozzánk volt diákjaink beszámolni, az egy, két vagy több éves tapasztalataikról. Hasznos tanácsokat adtak, bátorságot öntöttek a bizonytalanokba, hogy nagyot merjenek álmodni, és kedvet ébresztettek a továbbtanuláshoz. Nagyon örültek egymásnak is, a találkozó után még hosszan maradtak a kollégiumban kötetlen beszélgetésre... nosztalgiázni.
 
A szervezést és a beszámolót köszönjük Hodossy Ágnes tanárnőnek. Az eseményről készült képek a galériában megtekinthetőek.

2026.02.02. - Gyertyaszentelő Boldogasszony - kollégiumi szentmise

 
 Február 2-én hétfőn Gyertyaszentelő Boldogasszony, vagyis Urunk bemutatásának ünnepén Kollégiumunk diákjai részt vettek a Szentlélek templom esti, gyertyás szentmiséjén, melyet Krisztián atya kollégiumi lelkész mutatott be. Az elején a tanulók bekapcsolódtak a körmenetbe, a végén pedig Balázs-áldásban részesültek, Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárását kérve a torokbaj és minden más betegség ellen.
A képek a galériában megtekinthetőek.

2026.01.29. - Szülői értekezlet

 

2026.01.14. - Dobshow

 
 
 
2026. január 14-én iskolánk aulájában mutatta be egyszemélyes dobshow-ját kollégiumunk diákja Horváth Péter. Péter, aki a PÁGISZ iskola 9-es tanulója, iskolás kora óta tanul dobolni. A pápai zeneiskola diákja mind a mai napig, ahol éppen féléves vizsgájára készül. A koncerten nem csak családtagjai, a kollégium diákjai voltak jelen, de eljöttek annak a zenekarnak is a tagjai, akik jövendő dobosuknak nézték ki.
A koncerten Péter a német indusztriális-metál világhírű zenekara a Rammstein életművéből válogatott ki 10 dalt. Elhangzottak a legnagyobb slágerek, a Deutchland, az Adieu, a Was ich liebe, és persze a kiemelkedően jól sikerült Depeche Mode feldolgozás, a Stripped.
A show látványnak sem volt utolsó. Iskolánk színpadján még sohasem szerepelt ekkora dobfelszerelés. Ma már a legtöbb zenekar - valószínűleg a szállítás nehézségei miatt is – ennél sokkal kisebb felszerelést használ. A zenei alapot tegnap még számítógép szolgáltatta, és erre dobolt rá élőben Péter. Reméljük hamarosan egy igazi zenekarban is láthatjuk.
Az eseményről készült képek a galériában megtekinthetőek.
 

2026.01.06. - Vízkereszt

 Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódóan Krisztián atya megáldotta Kollégiumunk épületét a diákok szobáival, így kérve az új évre is a Jóisten áldását mindennapi munkánkra.
Az alábbi matricát helyeztük el:
20+C+M+B+26
Christus Mansionem Benedicat: Krisztus áldja meg e hajlékot.

2025.12.17. - Kollégiumi karácsony

Részlet Halmos Péter kollégiumunk igazgatójának karácsonyi beszédéből!
 
 "Kedves Diákjaink!
 
Ti, akik 13 és 20 év között vagytok, az életetek legintenzívebb korszakát élitek. Ebben a korban a legnehezebb a „másik valóságát” látni, mert minden erőtökkel a sajátotokat építitek. Keresitek a válaszokat a kérdéseitekre, vívjátok a belső harcaitokat a kollégium falai között. Ebben a keresésben sokszor érezhetitek magatokat egyedül, még a tömegben is. A digitális világ zajában, a közösségi média filterei mögött paradox módon soha nem voltunk még ennyire távol egymástól.
 
De a kereszténység – és ez a kollégium is – arra hív titeket, hogy ne féljetek a valóságtól. Izajás próféta így jövendölt: „A nép, amely sötétségben jár, nagy fényességet lát.” (Iz 9,1). Ez a sötétség nem feltétlenül a gonoszságé. Néha csak a bizonytalanságé, a megfelelési kényszeré vagy a jövőtől való félelemé. A karácsony üzenete nem az, hogy a sötétség megszűnik, hanem az, hogy a sötétségben gyullad meg a fény. Isten nem egy steril palotába érkezett, hanem a perifériára, egy jászolba, a nyers „valóságba”.
Hogy mit jelent ez nektek itt, a kollégiumban? Azt jelenti, hogy a hit nem egy elvont elmélet, hanem a melletted lévő ember sorsa. Dsida Jenő Tekintet nélkül című versében van egy megrendítő kép:
„Megállni minden keresztútnál, nem azért, hogy utat válasszunk, hanem, hogy kezet fogjunk azokkal, akik a másik útról jöttek.”
Egy katolikus kollégiumban a kezedet nyújtani a másiknak nem egy udvariassági gesztus, hanem hitvallás. Krisztus a másik ember arcán keresztül szól hozzánk. Amikor egy felsőbb éves segít a legfiatalabbaknak eligazodni a honvágy nehéz estéin, vagy amikor képesek vagytok egy konfliktus után nem a bosszút, hanem a megbocsátást választani, akkor valójában Betlehemet építetek a szobák falai közé.
Babits Mihály Zsoltár férfihangra című versében így fohászkodik:
„Hogy ne csak nézzek, de lássak is, hogy ne csak halljak, de értsek is.”
Ez a karácsonyi kívánságom számotokra. Ne csak nézzétek a szobatársatokat, hanem lássátok meg benne a küzdelmet. Ne csak halljátok a nevelők szavait, hanem értsétek meg a szándékot. Sokszor könnyebb a képernyőbe menekülni, mint a másik szemébe nézni. De az Ige nem „adatfolyamként” lett testté, hanem hús-vér valóságként. Isten arcot adott a szeretetnek, hogy mi is merjünk arcot adni a sajátunknak."
 
Az ünnepi beszéd után következett diákjaink és tanáraink közös Betlehemes előadása, a kollégium zenekarának körzeműködésével.
Ezt követően Ézsöl Krisztián atya, kollégiumunk lelkipásztora adta áldását közösségünkre.
Kollégiumunk 'A' lánycsoportjának tagjai karácsonyi dalokkal tették igazán hangulatossá az estét, végül a tanári kar hagyományos énekes produkciója zárta karácsonyi ünnepségünket.
 
Az eseményről készült képek a galériában megtekinthetőek.
 

2025.12.02. - Prevenciós előadás-Családon belüli erőszak

 
 
A prevenciós előadássorozat harmadik állomásán a kollégisták a családon belüli erőszak témájával foglalkoztak. A rendezvény során szó esett a lelki és fizikai bántalmazás formáiról, felismeréséről és következményeiről. A lelki erőszak jobb megértése érdekében a diákok négy rövid, elgondolkodtató kisfilmet tekinthettek meg, amelyek valós élethelyzeteket mutattak be.
 
Az előadó arról is beszélt, milyen szerepe van a rendőrségnek a családon belüli erőszak kezelése és megelőzése során, valamint hasznos információkat osztottak meg a segítségkérés lehetőségeiről. A diákok átfogó és gyakorlatias tudást kaptak arról, hogyan ismerhetik fel a bántalmazás jeleit, és hová fordulhatnak segítségért.
 
Az program megszervezését köszönjük Bán Csabáné tanárnőnek!
 
 

2025.12.01. - Adventi gyertyagyújtás és sütivásár

 Idén is megtartottuk kollégiumunkban a hagyományos adventi gyertyagyújtást és az ezzel egybekötött sütivásárt.
Ézsöl Krisztián atya megáldotta a várakozás koszorúját, diákjaink pedig házilag készített finomságokkal örvendeztették meg egymást. Ezúton is hálás szívvel köszönjük a kedves szülőknek a támogatást és az előkészületeket az estére.
 
Az eseményről készült képek a galériában megtekinthetőek.

2025.10.21. - Nyílt nap 2025

 

2025.10.16. - Gólyaest

 Idén is megrendezésre került hagyományos Gólyaestünk melynek keretében az Apor Kollégium büszke tagjaivá avatták végzős diákjaink frissen érkezett társaikat.Az este nagyszerű hangulatban, vidám feladatok, jó humorú, ötletes előadások sorával telt és ünnepélyes fogadalomtétellel zárult.A kilencedikes diákok immár hivatalosan is a közösség tagjaivá váltak.
 
Köszönet illeti meg a végzős évfolyamot lelkes előkészítő munkájáért és a lebonyolításáért, a gólyákat pedig a vidám, aktív részvételért.
 
A rendezvényről készült képek a galériában megtekinthetőek.

2025.10.07. - Prevenciós előadás 2.

2025. október 7-én került sor a prevenciós előadássorozat második alkalmára, amely a drogprevenció témakörét járta körül. Az előadáson a kollégium új, 7–12. évfolyamos diákjai vettek részt. A program célja az volt, hogy hiteles információkat nyújtson az illegális szerek típusairól, hatásaikról és veszélyeikről, valamint segítsen a fiataloknak tudatos döntéseket hozni a mindennapokban.
 
Az előadás képei a galériában megtekinthetőek.
 
Köszönjük a szervezést Bán Csabáné tanárnőnek!

2025.09.30. - Prevenciós előadás I.

2025. szeptember 30-án prevenciós előadásra került sor a kollégiumban, amelyen a 7–12. évfolyamos diákok vettek részt. Az esemény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet az internet tudatos és biztonságos használatának fontosságára, valamint az online térben rejlő veszélyekre. Az előadás interaktív formában zajlott, így a tanulók saját tapasztalataikat is megoszthatták, és hasznos tanácsokat kaptak az internetes zaklatás megelőzéséhez.
 
Köszönjük Bán Csabáné tanárnőnek az esemény megszervezését!
 
Az eseményről készült képek galériánkban megtekinthetőek.

2025.09.07. - Szülői értekezlet!

 

2025.08.15. - Gólyatábor 2025

 
 
 
Kedves Táborozó!

Szeretettel hívjuk és várjuk azokat az új tanulóinkat, akik jelentkeztek a kollégiumi gólyatáborba, továbbá azokat a végzős tanulókat, akik segítőnek jönnek. A Gólyatábort 25. alkalommal szervezzük meg. A találkozó útravalót és segítséget ad minden új tanulónak a kollégiumi élethez, a közösség hagyományaihoz. Mindezt azzal a céllal, hogy az elkövetkezendő tanévben segítsük a beilleszkedést az új közösségbe melynek tagjai lesznek.

 
A tábor helyszíne és időpontja :

 
Apor Vilmos Katolikus Kollégium
2025. augusztus 27-28. (szerda-csütörtök)
 
A táborozók fogadása az Kollégiumban: 2025. augusztus 27-én, szerdán 14-15 óráig.
 
Megjegyzés: Azok a tanulók akik nem tudnak megérkezni a táborba a fent jelzett időpontig, szerda estig még csatlakozhatnak a táborozókhoz. Ebben az esetben is kérjük a szülőket, hogy a tábor helyszínére hozzák a tanulókat. Segítség kérése ill. tájékozódás céljából a következő telefonszám is hívható: 96/514-280 (kollégium).
 
 
A táborozók ajánlott felszerelése: két napi váltóruha, túrafelszerelés, (ruházat hűvösebb időjárás esetére is) tisztálkodási eszközök, hálózsák vagy ágynemű huzat, zseblámpa, vizes flakon vagy kulacs. Mindazok, akik a rovarcsípésre, pollenekre vagy más környezeti tényezőkre allergiásak hozzák magukkal a panaszukat enyhítő készítményüket, gyógyszerüket! A két nap folyamán sokszínű programokkal várunk benneteket, amely lehetővé teszi, hogy megismerkedjetek egymással, a nevelőitekkel, a kollégium szellemiségével és lelkiségével.

 A táborozás költségét, a táborba érkezéskor szükséges befizetni. Ezen kívül nem szükséges nagy összegű költőpénzt magatokkal hozni a táborba, mert a teljes ellátásotokról gondoskodunk. Ne feledjétek otthon a jókedveteket, a várakozás és a találkozás örömét!
 
 
Tábor zárása, hazautazás: 2025. augusztus 28-án, csütörtökön16-17 óra.

Sok szeretettel várunk Benneteket: a kollégium nevelőtestülete

2025.08.14. - Tanévkezdés 2025

 Kedves Tanítványaink! Tisztelt Szülők!
 
 
Szeretettel köszöntjük diákjainkat és szüleiket, a 2025/2026. tanévben az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont Kollégiumában. Tájékoztató levelünk a tanévkezdésre és a tanév rendjére vonatkozó legfontosabb információkat tartalmazza az egyéni tanulmányi és a közösségi élettel kapcsolatban.
Hét tanulmányi csoportunk részben változik a végzős tanulóink távozásával, átalakul a felvételi létszámoknak és az újonnan érkező tanulók besorolásának következtében. A kollégium működési rendje, rendtartása, hagyományai szoros együttműködésben maradnak az iskolaközpont nevelési, tanulmányi és pasztorális rendjével, lehetőségeink szerint figyelembe véve a partnerintézmények éves rendjét is.

 
Beköltözés: 2025. augusztus 31. vasárnap 
15-19 óra között 
 
1.Regisztráció (minden tanulónak), beiratkozás (régi tanulóinknak), szobabeosztás, csoportbeosztás.
Leadandó dokumentumok (ha korábban nem kerültek beadásra beiratkozáskor) amelyek a honlapról letölthetők:
 
- Egészségügyi adatlap
- Szülői nyilatkozat
- Személyi adatlap
- Adatvédelmi nyilatkozat
 
2. Egyéb leadandók:
- Igazolások, határozatok (MÁK, Önkormányzat, egyéb szakhatóság igazolása, bankszámlakivonat hiteles másolata a családi pótlékról), amelyek a normatív kedvezményre jogosítanak az étkezéssel kapcsolatban.
- Igazolások, határozatok, amelyek a tanuló tanulmányait érintik (szakvélemények).
 
3.Étkezéssel kapcsolatos tudnivalók:
 
Az idei tanévben új tanulóinknak a szeptemberi étkezés megrendelése beköltözéskor történik. Azoknak a tanulóknak, akik már az előző tanévben is kollégisták voltak, augusztus 21-től lesz lehetőségük az étkezést megrendelni a már ismert online felületen. A további megrendelések, lemondások online felületen lehetségesek, amiről a gyerekek és a szülők részére részletes tájékoztatást adunk.
 
Az étkezési befizetéshez tartozó számlaszám:
CIB bank 10700031-70870941-51200002
 
 
Az utalásra kerülő összeg: A kapott számla alapján visszamenőlegesen történik, minden hónapban 10-15 között.
 
A könnyebb azonosíthatóság érdekében az átutaláson fel kell tüntetni:
● a tanuló nevét
● a kollégiumi csoportot
● az adott hónapot
 
 
 
A normatív kedvezmény igénybevételéhez kérjük hozzanak magukkal igazolást (MÁK, Önkormányzat, egyéb szakhatóság igazolása, bankszámlakivonat hiteles másolata a családi pótlékról).
 
 
A határidőn túli késedelmes befizetések az egész iskola étkeztetésének rendjét és a könyvelés szigorú követhetőségét nehezítik és befolyásolják. Kérjük, ügyeljenek a pontosságra! A rendszeres késedelmes befizetés, amely indokolatlanul akadályozza a gazdasági ügyintézést, az étkeztetés megszervezését a tanuló kollégiumi ellátásának megszüntetését vonhatja maga után.
Amennyiben valamilyen ok miatt szükségessé válik az étkezés lemondása, ez esetben - legkésőbb – a lemondott étkezést megelőző munkanap és a hét bármely másik napját 9 óráig lehet a lemondani az online felületen, illetve bejelenteni az iskola gazdasági irodájában. Kollégisták estében csak a teljes nap összes étkezése mondható le.
 
 
Rendeléssel kapcsolatos ügyintézés: Karácsony Dóra
email: etkezes@aporisk.hu
tel: +36 96 514 286
 
 
Az étkezéssel kapcsolatban részletes információkat találhatnak iskolánk honlapján.
 
 
4.Első tanítási nap: 2025. szeptember 01. hétfő
Ezen a napon mindenki a saját iskolai tanévkezdő programja szerint megy iskolába.
A kollégium az általános napirend szerint működik, a tanulók a megrendelt étkeztetés alapján étkezhetnek.
Tanulócsoportok megalakulása, eligazítás, házirend tájékoztató 16.00 órakor
 
Kollégiumi tanévnyitó: 2025.szeptember 02. kedd 18.00 órakor (ünnepi öltözékben)
Kérdéseikkel, kéréseikkel megkereshetnek bennünket az e.kollapor@gmail.com email címen.
 
Szeretettel várjuk minden régi és új diákunkat kollégiumunk közösségébe!

 
 
 
Üdvözlettel:
 
Halmos Péter
intézményegység-vezető